تولید باتری نانویی قابل شارژ خودرو توسط شرکت های داخلی

باتری نانویی

باتری نانویی خودرو

یک شرکت داخلی به منظور بهبود عملکرد باتری خودرو، اکسپندر های باتری نانویی خودرو تولید و به بازار عرضه می کند.

به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، باطری سالم شارژ می شود و شارژ را نگه می دارد و می تواند شدت جریانی نزدیک به آمپری که روی آن نوشته شده است تولید کند. باطری خراب شارژ نمی شود و شارژ را نگه نمی دارد و نمی تواند شدت جریان کافی برای استارت موتور را تامین کند. باطری سالم قابلیت شارژ مجدد و سرویس دهی دوباره را دارد، اما باطری خراب باید تعویض شود.

اکثر باطری های خودرو تنها ۴ تا ۵ سال عمر می کنند و بعد از آن شارژ را نگه نمی دارد و مدام شارژ آن خالی می شود یا به نظر می رسد هنگام استارت موتور را با سرعت عادی نمی چرخاند. در این وضعیت باید باتری ماشین خود را تعویض کنید. یک شرکت داخلی به تازگی به منظور بهبود عملکرد باتری خودرو، اکسپندر های باتری حاوی نانوذرات سولفات باریم تولید و به بازار عرضه می کند.

باتری خودرو برخلاف بسیاری از باتری های رایج، قابل شارژ بوده و در طول کارکرد خودرو، به صورت متناوب شارژ می شود. الکترود و الکترولیت دو بخش بسیار مهم در باتری ها است که تماس پیوسته واکنش گر ها با الکترود و الکترولیت نقش مهمی در عملکرد باتری دارد.

شرکت تولیدی مواد شیمیایی اکسپندر حاوی نانوذرات به بازار عرضه می کند که می تواند مساحت سطحی الکترود ها را افزایش داده و در نهایت موجب بهبود کارایی باتری شود.

این شرکت همکاری نزدیکی با شرکت های معروفی تولید کننده باتری داشته و طی سال های گذشته مواد مورد نیاز برای تولید باتری در اختیار این شرکت قرار داده است. این شرکت تولیدی نانویی مواد شیمیایی سال گذشته قراردادی برای فروش ۲۰ تن اکسپندر باتری حاوی نانوذرات سولفات باریم با شرکت های معروف تولید کننده باتری منعقد کرده است.

 

نانو باتری

 

باتری نانویی چه امکانات بیشتری دارد؟

به گفته مدیرعامل این شرکت، این اکسپندر های حاوی نانوذرات می توانند طول عمر باتری را ۱٫۵ برابر افزایش داده، چرخه شارژ/دشارژ باتری را از ۱۰۰ به ۱۵۰۰ رسانده و در نهایت موجب کاهش مصرف مواد اولیه در تولید باتری شوند.

نانوذرات به دلیل مساحت سطحی بالا و در نتیجه مساحت تماس بالاتر الکترود/الکترولیت، میزان بالاتری از شارژ/دشارژ را نشان داده و مسیر کوتاهی برای انتقال سریع بار ایجاد می کنند. این محصول به طور قابل توجهی بهبود در پارامتر های کیفی را در مقایسه با اکسپندر های مرسوم نشان می دهد.

به اعتقاد مدیرعامل این شرکت، از نانوذرات سولفات باریم علاوه بر صنعت باتری می توان در صنایع دیگر نیز استفاده کرد. نانوذرات سولفات باریم به عنوان پرکننده در پلاستیک ها قابل استفاده بوده و موجب تقویت ساختار پلاستیک و شفافیت محصول نهایی می شود.

یک دیدگاه در “تولید باتری نانویی قابل شارژ خودرو توسط شرکت های داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *