نکاتی در انتخاب بهترین باتری ماشین

نصب باتری خودرو

نکاتی برای انتخاب باتری 

نکاتی برای انتخاب بهترین باتری ماشین و مناسب را به شما توضیح خواهیم داد.باتری های خودرو واحدهای ذخیره سازی الکتریکی هستند که انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند. مبانی نحوه کار باتری ماشین از ۷۰ سال تغییر نکرده است . باتری موجود در ماشین شما از نوع اسید سرب است. اسید یا الکترولیت با تولید صفحات سرب در داخل باتری برای تولید برق واکنش نشان می دهد.

جای تعجب نیست که برای جابجایی یک موتور بزرگ ، انرژی بیشتری لازم است . بنابراین باتری شما به اندازه مناسب نیاز دارد. امروزه وسایل نقلیه نیز از تعداد زیادی رایانه ، ماژول و لوازم جانبی ، بارهای الکتریکی بسیار بیشتری را طلب می کنند و به یک باتری با توان کافی نیاز دارند تا این سیستم ها به درستی کار کنند. کار بیش از حد باتری اتومبیل با نصب یک دستگاه بسیار کوچک برای پاسخگویی به تمام نیازهای وسیله نقلیه ، ممکن است باعث شود زودهنگام واکنش الکترولیت ها از بین برود.

 

نمایشی از موتور خودرو

 

همیشه هنگام کار با باتری از چشم و دست خود محافظت کنید.

نکته : در انتخاب باتری فراموش نکنید ، انواع مختلف باتری مدت دوام دارند. همه یکسان نیستند.

Cranking amps (CA) اندازه گیری قدرت شروع باتری است. با مشورت یا کتابچه راهنمای تعمیر ، یک باتری اتومبیل را انتخاب کنید که با نیاز خودرو مطابقت داشته باشد.

نکاتی در انتخاب بهترین باتری ماشین در سرما خواهیم گفت. در دمای زیر انجماد ، بسیاری از باتری ها فقط می توانند حدود ۵۰-۶۰ درصد از آمپرهای خود را تحویل دهند . زیرا فرآیند شیمیایی سلولهای باتری در واقع کاهش یافته و به خطر می افتد.

 

باتری خودرو

 

پایانه ها یا پست های باتری خودرو در بالا قرار دارند.آنها را با استفاده از اسپری و برس سیمی ، تمیز و بدون خوردگی نگه دارید.

شما میتوانید با کلیک روی این کلمه نصب باتری به صورت آسان باتری را نصب کنید.

یک دیدگاه در “نکاتی در انتخاب بهترین باتری ماشین

  1. بازتاب:اشتباهات رایج در نگهداری خودرو |اشاره به پنج مورد مهم | الو پاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *